54654

Последните епизоди од „Марковски“ понеделник и вторник на Канал 5

 

Завршува првата сезона од "Фамилијата Марковски"

 

Поради одржување на локалните избори, емитувањето на последните две епизоди од „Фамилијата Марковски“, наместо во сабота и во недела во 19.30 часот, премиерно ќе ги погледнете на „Канал 5 “ во понеделник (16.10) и вторник (17.10) од 21:20 часот.

Како и досега епизодите веднаш по премиерното прикажување на „Канал 5“ ќе бидат објавени и на официјалниот канал на Youtube.

 

Markovskiponivto

 

Серијата која ги прикажува вистинските и реални проблеми со кои се соочува македонското општество привлече голем број на фанови кои се согласни дека ова е најдобрата играна продукција досега во Македонија. Големи заплети, социјални проблеми, топол амбиент и актерка екипа која се надминува себеси од епизода во епизода. Браво за "Марковски" од ТВ Пакет.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012