54654

„Кенедиеви“ е трета серија која ќе ја емитува Телма, а поминала на Сител

 

Секоја недела во 20.30 часот - "The Kennedys"

 

По емитување на данската "Борген", оваа сезона телевизија Телма се одлучи да емитува уште една серија која претходно е емитувана на Сител телевизија. Па така од пред повеќе од еден месец на оваа фреквенција започна "Титаник - крв и челик", емитувана на Сител пред неколку години. Но, тоа не е сѐ. Од утре, 5 ноември, во ударен термин на Телма ќе се емитува "Кенедиеви".

 

Kenedinatelma1

 

Се работи повторно за серија емитувана на Сител, од американска продукција, која хронолошки го прати животот на познатото американско семејство Кенеди, нивните подеми, падови, триумфи и трагедии кои ја одбележаа американската политичка сцена.

 

Kenedinatelma2

 

Имајќи предвид за овие неколку серии, се прашуваме што следно ќе земе Телма, а што веќе поминало на Сител. Можеби Фатмаѓул или ...  Вљубениот ерген ?

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012