54654

Инфо | Премиера на „Ах, љубов моја“ со Атанас и Тино на Телма

 

Македонска романтична комедија на Телма

 

Ahljubovmoja1

 

"Ах, љубов моја" е филмска адаптација на познатата македонска театарска претстава. Филмот е снимен оваа година, а минатава седмица беше прикажан на телевизија Телма како серијал од неколку продолженија во 7:40 часот.

 

Ahljubovmoja2

 

Накратко, "Ах, љубов моја" е приказна за позната поп пеачка Сузан, која по успешната турнеја низ Турција и емотивните проблеми предизвикани од раскинувањето на долгогодишната љубовна врска, доаѓа во еден хотел да се одмори во мир и тишина, далеку од јавноста и новинарите.

 

Ahljubovmoja3

 

Меѓутоа, во хотелот се појавува нејзиниот поранешен љубовник Селпин, кој сака да се збогува со неа, по што се тргнува наопаку. Изненадувачки средби, неочекувани личности и ситуации, кои на крајот сепак ќе завршат со среќен крај.

 

Ahljubovmoja4

 

Во главните улоги настапуваат Нина Деан, Атанас Атанасовски, Александар Микиќ, Марија Кондовска, Соња Стамболџиоска.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012