54654

Втората сезона од хит ситкомот „Преспав“ нема да се емитува на Телма

 

"Преспав" со нови продолженија продолжува на ТВ 24

 

Македонската хумористична играна серија "Преспав" со самото појавување предизвика лавина позитивни реакции особено кај младата популација. Конечно продукциски нешто кое изгледа квалитетно, урбано и нормално за овој век. Гледачите задоволни од ликовите и настаните во пансионот "Преспав" веќе долго време ја очекуваат втората сезона од серијата на Телма.

 

Prespavnapauza

 

Но, сега е сѐ јасно. Вашиот омилен ситком продолжува наскоро, но не на Телма, туку на друга фреквенција. Јелена, Марио, Ула, Тони и Коста наскоро ќе ги следите на фреквенцијата на ТВ 24. Покрај рускиот и српскиот ситком, ТВ 24 ни ја носи и македонската играна комедија "Преспав" која ќе ве насмее и расположи со новите авантури на персоналот и сопствениците на пансионот во Преспа.

 

Prespavepizodinered2

 

 Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012