54654

Американската акциона драма „Covert affairs“ во 23:30 часот на Сител

 

Нова серија на Сител од понеделник до петок

 

Од понеделник, 18 декември 2017-та, Сител телевизија ги враќа американските серии во својата програмска шема. На местото од репризи на филмови, во 23.30 часот ќе се емитува американската акциона драма "На тајна задача". Серијата е во продукција на USA Network и е снимена во 75 продолженија. Главната улога ја толкува Пајпер Перабо во улога на младата агентка на ЦИА, Ени.

 

Natajnazadaca1

 

Ени Вокер е отргната од обуката на ЦИА и е ставена на задача во самиот внатрешен круг на Агенцијата, поради своите јазични венштини. Заедно со Август, слеп експерт за технологија, таа ќе се соочи со најопасните криминаци и терористи кои претставуваат закана за Америка.

 

Natajnazadaca2

 

Но, која е целта на ова унапредување на практикантката Ени во агентка? Што се крие зад тој потег на ЦИА? Покрај професионалните, серијата ги прати и приватните авантури на младата девојка.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012