54654

Погледнете го трејлерот за „Преспав“ и дознајте кога е стартот

 

Видео | Ќе се омажи ли Јелена за ич да не ги гледа више? А каде дошла Ула, каде запустила?

 

Токму пред Нова Година започнува долгоочекуваната втора сезона од македонскиот ситком "Преспав". Хит комедијата, како што веќе објавивме, повеќе нема да се емитува на Телма, туку на ТВ 24. 26 декември, вторник е денот за старт на втората сезона. Епизодите ќе се емитуваат секој вторник и среда во 19 часот, а репризните изданија се истата вечер во 22.30 часот и во сабота и недела во 19 часот.

 

Prespavvtosre

 

И пред почетокот на втората сезона, во понеделник на ТВ 24 во "Патот до успехот" во 19 часот гости ќе биодат заслужните за успехот на овој ТВ проект.

Во продолжение погледнете го трејлерот за новата сезона од омилената македонска серија :

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012