54654

Нова вечерна крими серија на Телма за Готам, градот на Бетмен

 

Крими серија на Warner Bros и Фокс од 29 јануари на Телма

 

Gotamnatelma1

 

Нова вечерна серија на Телма телевизија. Од понеделник до петок по Топ Тема ќе ја следите приказната за градот Готам во времето пред Бетмен. Приказната започнува со убиството на родителите на малиот Брус Вејн, а во центарот на настаните е детективот Џејмс Гордон кој се бори против криминалот кој владее во овој град.

 

Gotamnatelma2

 

Изгледа дека тој е единствениот детектив кој навистина се бори за правда и кој не е корумпиран, а токму оваа карактеристика може да го чини живот…

Џејмс и неговиот партнер, Харви многу брзо и лесно ќе го решат случајот за убиството на родителите на Брус Вејн, но работите не секогаш се онака како што изгледаат.

 

Gotamnatelma3

 

Џејмс ќе открие дека за убиството била наместена невина личност и токму овој настан ќе го натера да започне со сопствена потрага на вистинскиот убиец. Тој дури ќе му ја признае вистината и на малиот Брус и ќе му вети дека ќе ја открие мистеријата позади загубата на неговите родители.

 

Gotamnatelma4

 

Војната која ќе го преземе овој град ќе однесе голем број криминалци како жртви, но таа исто така ќе помогне и во раѓањето на голем број злобни негативци. Додека сè ова се случува, младиот Брус трпеливо ќе набљудува и токму оваа опсесија со криминалот во градот ќе предизвика еден ден тој да побара одмазда како Бетмен.

 

Gotamnatelma5

 

Главните улоги ги толкуваат Кори Мајкл Смит, Бен Мекензи, Доналд Лог, а во САД во моментов се емитува четвртата сезона.

 

Дани | ТВ Пакет

 

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012