54654

Политичката мини драма „Игри на моќ“ секоја недела на Телма

 

Недела, 20.30 часот - американска серија од USA Network во 6 епизоди

 

Politicalanimals1

 

Провокативна драмска мини-серија која се занимава со заткулисниот живот на една елитна политичка династија. Што се крие зад сјајните  реклами и шарени билборди. На што се спремни политичарите за исполнување на своите политички амбиции. На крајот семејството секогаш е жртва на амбициите.

 

Politicalanimals2

 

Добитничката на Оскар, Златен глобус, БАФТА и номинација за наградата ЕМИ, Сигурни Вивер ја глуми Елејн Бариш Хемонд, бивша прва дама и актуелна државна секретарка, која се обидува своето семејство да го одржи заедно, додека се бори со кризата која владее во Министерството за надворешни работи.

 

Politicalanimals2

 

По две години се среќава повторно со сопругот, претседателот на САД, а мрачната семејна тајна дополнитлено ќе ја прогонува. Семејството или кариерата? Изборот е тежок, особено кога ќе мора да донесе тешка државна одлука во врска со кризата во Иран.

Улоги: Сигурни Вивер, Карла Гуџино, Џејмс Волк, Себастиан Стеин,  Британи Исибаси, Елен Бернстаин, Киаран Хајндс, Адриан Пасадар

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012