54654

Британската полициска истрага „На должност“ во 20:40 часот на Телма

 

На местото на првата сезона од "Готам" доаѓа серија од BBC

 

Од среда во вечерниот термин на Телма телевизија започнува британската популарна полициска драма "На должност", снимена од 2012 до 2017 година во 23 продолженија.

 

Nadolznost1

 

Дејството се одвива околу полициската антикорупциска единица AC - 12. Се работи за трилер во стилот на играта машка-глушец, и ни дава увид во британската полиција и корупција која владее. Во оваа драмска серија се води комплицирана истрага, а во главните улоги настапуваат Мартин Компстон, Адријан Данбар, Лени Џејмс, Вики Меклур, Нил Мориси и Џина Мекки.

 

Nadolznost2

 

Тони Гејтс е примерен полицаец и вреден семеен човек, кој постигнува одлични резултати со својата единица како инспектор. Затоа инспектор Тед започнува истрага против харизматичниот и надарен Гејст, со оглед на сомнежите дека неговите резултати за антикорупција се премногу добри да би биле вистина.

 

Дани | ТВ Пакет

 

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012