54654

За љубителите на крими истрагата, реприза на домашната „Алфа акција“

 

По српските емисии, македонска продукција секоја вечер на Алфа

 

Играно документарната серија "Алфа акција", неколкупати емитувана на фреквенцијата на Алфа, повторно на Алфа ТВ. Сите љубители на криминалистиката ќе може да уживаат повторно во овој интересен приказ на реконструкции и акции, и тоа секоја вечер во 21.50 часот.

 

Akcija


Во тесна соработка со единицата за прв одговор и интервенција „Алфа“, како и со останатите соодветни организациони единици на МВР, во серијата се реконстрираат акции на оваа единица кои се завршени и кои имаат судска разрешница. Серијата има за цел да ја приближи работата на специјалната единица „Алфа“ и Министерството за внатрешни работи, како и да ја прикаже нивната работа во сета нејзина динамика и специфичност на единица.
Сценариото е на Зоран Бојаровски, а режијата на Иван Чунихин.

 Дани  |ТВ Пакет

1 300

Tropico 300x250

Baner Idance

300x300 Min3

Bannerprimetime

11111118938013494571643383

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012