54654

Пред Велигден, Алфа со реприза на мини серијалот за „Исус од Назарет“

 
Од понеделник, 2 април - серијали на Алфа за Исус и Библијата
 
 
Една од најдобрите филмувани стории за Исус о којзнае кој пат, репризно на Алфа телевизија. Од понеделник во 20.15 часот следуваат 4 продолженија од оваа британско италијанска продукција и тоа пред големиот христијански празник - Христовото воскресение.
 
Isisodnazaretpakalfa1
 
Во главните улоги настапуваат легендарните Роберт Пауел, Ен Бенкрофт, Ернест Борџнин, Сер Лоренс Оливие, Ентони Квин, Род Стајгер, Џејмс Мејсон... Режијата е на Франко Зафирели.
 
 Isisodnazaretpakalfa2
 
Приказната за Исус треба да ја погледне секој христијанин, затоа што и самата Библија вика: „За да добијат вечен живот, треба добро да те запознаат тебе, единствениот вистински Бог, и оној кого го испрати, Исус Христос“. Да, ако ја знаеме вистината за Јехова Бог и за Исус Христос, ќе можеме да живееме вечно во рај на Земјата. Освен тоа, Исус го дава најдобриот пример за тоа како да живееме и како да  постапуваме со другите.
 
Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012