54654

Нова крими СФ серија „Среќниот Хари“ во 23:30 часот на Сител

 

Од продукцијата на Carnival Films и POW! Entertainment ...

 

Во понеделник во 23.30 часот на Сител телевизија ќе бид еемитувана последната епизода од американската серија "На тајна задача", а од вторник, 3 април, во истиот термин ќе се емитува британската серија "Среќниот Хари" (Stan Lee's lucky man).

 

Srekniothari1

 

Хари е детектив во Лондон, чиј живот се менува по една преспиена ноќ со мистериозната Ив од кога што и добива античка кинеска бразлетна која има чудна моќ. Таа носи натприродна среќа. Па така, ако дотогаш Хари имал проблем со коцкањето по што ги изгубил жената, ќерката и парите, сега со новата моќ, тој почнува да си ги прави работите во своја корист. Среќата му помага и во работата, во решавање на тешките убиства кои му се доделени како случаи.

 

Srekniothari2

 

Улогите ги толкуваат James Nesbitt, Eve Best, Sienna Guillory, Amara Karan, Darren Boyd, Steven Mackintosh, Stephen Hagan, Thekla Reuten. Досега се снимени вкупно 2 сезони во 20 продолженија, а оваа година е најавена и нова, трета сезона од приказната за среќниот Хари.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012