54654

Колку пари побараа Хурем султан и Бали бег за да го посетат Дубаи?

 

За една посета, ги исплатија со астрономски суми

 

Huremdubai4

 

Мерием Узерли и Бурак Озџивит, познати како Хурем Султан и Бали бег од "Величествениот" го посетија Дубаи, една од најбогатите земји во светот. Хурем и Бали бег се големи ѕвезди во арапскиот свет поради огромниот успех на серијата која се смета за најгледана програма во тој дел од светот.

 

Huremdubai2

 

Тие дошле во Абу Даби по покана на најголемата медиумска мрежа во Дубаи, а за тоа побарале и висок хонорар. Хурем за својата посета побарала 300.000 долари, додека пак убавиот црномурест актер добил 450.000.

 

Huremdubai3


Во Дубаи, двајцата турски актери се сретнаа со раководството на медиумскиот гигант, а беа сведоци и на воодушевување и овации од своите фанови таму.

 

Дани | ТВ Пакет

Ceca Pomal

16426532 421962608135954 1248849644 N

16426800 10211012443882791 375250880 N

Koncert Boris

 

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012