54654

Ѓулсерен станува султанка во продолжението на „Величествениот“

 

По Јасмин и Ѓулсерен, актерката ја доби улогата на Величествената

 

Серијата "Парампарче" секојдневно врзува стотици илјади Македонци пред малите ТВ екрани кои со големо внимание ја пратат приказната за Ѓулсерен и нејзините ќерки. Актерката која ја толкува пожртвуваната мајка Ѓулсерен се вика Нурѓул Јешлиџај, а претходно ја гледавме во сериите "Љубов и казна", "Конакот на агата" и "Бунтовничка".

 

Nurgulekosem1

 

Најновата улога на Нурѓул е улогата на главната и моќна султанка Косем во продолжението на историскиот спектакл "Величествениот". Фановите велат дека ова е дефинитивно животната улога на актерката која има став и држење на безмилосна и самоуверена господарка на светот.

 

Nurgulekosem2

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012