54654

Фото | Која е најголемата љубов во приватноста на Зејнеп од „Љубов“?

 

Во серијата Фатих и синот, во приватноста... нејзините мачки

 

Zejnepzivotni1

 

Озге Озпиринџи е 30 годишна турска актерка, која моментално ја толкува главната улога во комичната љубовна драма "Љубов", која се емитува на Канал 5 телевизија.

 

Ljubovkanal52

 

Во серијата толкува улога на весела и мила девојка Зејнеп, која разочарана од првата љубов се впушта во интересна игра во која ќе глуми сопруга на богатиот Фатих. Љубовта, згодите и незгодите на Зејнеп и Фатих ги стоплија срцата на Македонците во празничните денови.

 

Zejnepzivotni2

 

Ако во серијата главна љубов на Зејнеп се Фатих и синчето, во приватноста е ... нешто поинаку.

 

Zejnepzivotni3

 

Таа е голем љубител на животни, па не пропушта прилика да се фотографира со нив и тоа да го сподели со своите фанови.

 

Zejnepzivotni4

 

Дома чува две црни мачки, а редовно ја посетува и зоолошката градина во Истанбул, каде голем дел од слободното време го минува со животните - кољите, птиците, ламите...

 

Zejnepzivotni5

 

Zejnepzivotni6

 

Zejnepzivotni7

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

300x300 Min3

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012