54654

Интервју | Откриваме зошто таткото на Елиф не е повеќе дел од серијата

 

Волкан Чоплан (Кенан од "Елиф") открива зошто ја напушти серијата

 

40 годишниот турски актер Волкан Чолпан до минатата година го гледавме во улогата на Кенан, такото на Елиф во сапуницата "Елиф", но во третата сезона повеќе го нема.

 

 VolkanC1

 

Од минатата недела на Канал 5 се емитува третата сезона на маратонската турска серија "Елиф", но гледачите се зачудија затоа што трагичниот пожар во серијата однесе две жртви и тоа Кенан, таткото на Елиф и Тукче, најдобрата другарка на Елиф. 

Во краткото интервју со актерот, тој открива дека всушност ја напуштил серијата, а продуцентите решиле да го отстранат неговиот лик така што Кенан би изгорел во пожарот.

 

VolkanC4

 

Во третата сезона го нема ликот на Кенан. Зошто одби да бидеш дел од актерската екипа во новите епизоди?
- Одлуката да ја напуштам серијата ја донесов бидејќи продукциската куќа “Green Yapim” и јас не успеавме да се договориме околу хонорарот за новата сезона. Ме понижија со мизерен хонорар! Полесно им беше да го убијат ликот на Кенан, отколку да го одврзат кесето!

 

 VolkanC2


Дојде во серијата како замена за Алтуг Сечкинер (актерот кој го толкуваше ликот на Кенан во првата сезона од серијата). Дали беше тешко да играш лик кој некој пред тебе веќе го играл? Како те прифатија колегите, а како публиката?
- Секој актер му дава на ликот свој личен печат додека го оживува. Така да и јас глумев поинаку од својот колега. Мојата изведба им се допадна како на гледачите, така и на останатите актери.

 

VolkanC3


Како се сложуваше со Селин Сезгин која во серијата го толкува ликот на Мелек? Како ти се допаѓа таа како актерка?
- Многу добро се сложувавме. Селин е успешна глумица и многу професионална.

Што работеше пред серијата “Елиф”?
- Немам богато искуство, го толкував ликот на докторот Јаман во серијата “Пустина”.

 

VolkanC5


Што можеме да очекуваме од тебе во иднина кога станува збор за глумата? Каква улога посакуваш?
- Би сакал да глумам негативец во некој нов проект, се надевам дека и тоа ќе се случи.

 

| ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012