54654

Фото | Џихан од „Парампарче“ ги разигра сите гости на една свадба

 

Турскиот актер во издание во кое не сте го виделе

 

Erkantanxsv1

 

Еркан Петекаја го гледате секоја вечер во улогата на сериозниот бизнисмен и татко Џихан во хит серијата "Парампарче", но овојпат се појавува во едно сосема поинакво издание.

 

Erkantanxsv2

 

Имено, актерот присуствувал на свадбата на свои блиски пријатели, каде решил сосема да се опушти и да ужива во забавата.

 

Erkantanxsv3

 

Благодарение на неговите таленти, гостите уживале и се разиграле. Тој пеел, свирел на пијано, на тапани, а за крајот изиграл еден традиционален турски танц, во кој му се придружиле и машкиот дел од присутните.

Некои од гостите не пропуштиле а да не снимат дел од атмосферата :

 

Erkantanxsv4

Erkantanxsv5

Erkantanxsv6

Erkantanxsv7

Erkantanxsv8

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012