54654

Актерката од „Украден живот“ денес го слави 36-тиот роденден

 

Еден од омилените турски ликови денес слави роденден

 

Hulijarodenden1

 

Актерката Аху Сунгур, позната како Хулија од турската хит серија "Украден живот" денеска полни 36 години. Роденденот го прославува во Истанбул, каде периодов ги снима новите епизоди од "Украден живот" кои гледачите на Канал 5 телевизија со нетрпение ги очекуваат оваа година.

 

Hulijarodenden2

 

На 21 година, Аху се омажила со актерот Суат Сунгур, а потоа добива незначајни улоги во сериите "1001 ноќ", "Девојката со име Фериха" и "Очајни домаќинки". Вистинската слава ја добива со улогата на лудата богаташка Хулија во хитот "Украден живот".

 

Hulijarodenden3

 

Дани | ТВ Пакет

Ceca Pomal

16426532 421962608135954 1248849644 N

16426800 10211012443882791 375250880 N

Koncert Boris

 

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012