54654

Погледнете со кого е оженет приватно Керим од „Животот не е песна“

 

Запознавање со главниот актер од серијата на Канал 5

 

Kerimzivototzena1

 

Биркан Сокулу е 32-годишен турски актер, кој го следиме во актуелната драма на Канал 5 - "Животот не е песна".

 

Kerimzivototzena7

 

Биркан е внук е на босански имигранти, а спортот бил неговата најголема љубов. Се занимавал активно со кошарка, но поради повреда на ногата, бил приморан да престане да игра и тренира.

 

Kerimzivototzena5

 

Во 2012 година се жени со актерката Асли Енвер, позната за македонските гледачи по улогата на Аху во крими серијата "Тишина", емитувана пред неколку години на Канал 5 телевизија.

 

Kerimzivototzena3

 

Во 2015 година, се разведува од Асли и се жени со уште една турска актерка - Берак Тузунатаџ, позната по улогата во крими серијата "Крај" (Канал 5). Нивната ќеркичка Лена е нивно најголемо богатство.

 

Kerimzivototzena8

 

Во моментов, и двајцата се ангажирани со снимање на турски серии.

 

Kerimzivototzena9

 

Биркан интензивно ја снима "Животот не е песна", во која драматично се менува неговиот лик Керим и емоциите кон опасната Хулија, како што драматично се менува и дејството во драмата.

 

Kerimzivototzena4

Kerimzivototzena6

 

Пред да се појави во оваа серија, Биркан имаше епизодни улоги во "Пет сестри" и "Снеговите на љубовта".

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

300x300 Min3

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012