54654

Се омажи Химена Наварете, актерката од „Бура“ и Мис Универзум за 2010-та

 

На 1 април, Химена и избраникот се заколнаа на вечна љубов

 

Himenabrak1

 

Мексиканската актерка и Мис Универзум за 2010 година, на македонската публика и е позната по главната улога во теленовелата "Бура", емитувана на локалните телевизии. Во првото дебитирање во играна серија, Химена му беше партнерка на латино заводникот Вилијам Леви и токму поради нивната физичка убавина, серијата предизвика големо внимание кај нивните фанови.

 

Himenabrak9

 

Минатата недела, Химена стапи во брак со мексиканскиот бизнисмен Хуан Карлос Ваљадарес. Свадбата беше особено коментирана на Твитер и останатите социјални мрежи, а во мексиканските медиуми беше главна тема.

 

Himenabrak2

Himenabrak3

Himenabrak4

 

"Ти благодарам, Хуан Карлос, што ми ја растрепери и возвиши душата. Ти благодарам за сите убави моменти, љубов и насмевки. Денес започнуваме нова етапа од нашите животи, со желба да го живееме остатокот од нашите животи заедно. Те сакам" - напиша актерката, пред започнување на гламурозната церемонија.

Во продолжение погледнете како изгледаше убавицата на Мексико во венчаница, дизајнирана од Бенито Сантос :

 

Himenabrak5

Himenabrak6

Himenabrak7

Himenabrak8

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

1111ivan Baner

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012