54654

Фото | Селим и Мелих од „Елиф“, приватно во љубовна геј врска ?

 

Селим демантира : Не сум во врска со никој од актерската екипа на "Елиф"

 

Selimizena15

 

Емре Кивилич, 28 годишниот турски актер стана познат по улогата на Селим во турската сапуница "Елиф", која повеќе од две години се емитува и во Македонија на Канал 5 телевизија.

 

Selimizena4

 

Роден е на 2 септември 1988 година, а успева да биде забележан и да достигне популарност благодарение на "Елиф".

 

Selimizena9

Selimizena10

 

Големата гледаност на серијата во Индонезија беше причина актерот да ја посети таа земја, каде беше дочекан со големо оддушевување од тамошните жители.

 

Selimizena7

 

Во новата сезона на "Елиф", Селим ја превзема главната улога, станувајќи заштитник за малата Елиф, а истовремено гледачите ја пратат и неговата романтична сторија со Зејнеп.

 

Selimizena5

Selimizena1

 

Дека постои вистинско дружење на актерите за време и по снимањата говорат многутте фотографии на кои актерот е присутен во друштво не само со малата Елиф, туку и со една негова колешка и ... колега.

 

Selimizena3

 

Турските медиуми на големо шпекулираа за некаква си љубовна врска меѓу актерот и колешката од серијата која ја толкува Зејнеп, но Емре го демантира тоа, велејќи :

 

Selimizena2

 

- Ја почитувам Ѓулџун (Зејнеп) како колешка затоа што одлично се сложуваме за време и надвор од снимањето на серијата. Но тоа е тоа. Ништо повеќе. Едноставно не можеме јас и она да бидеме во љубовна врска како што многупати досега и се обидуваа да не спојат преку жолтиот печат. Таа сака сите работи да бидат на своето место, сака перфекција, сака се' да е убаво сложено, не сака непланирани патувања, а јас, сосема спротивно. Тие работи ги сметам за супер кои постојано и ги применувам.

 

Selimizena8

Selimizena12

 

Но, можеби актерот не оди на патувања со Зејнеп, но затоа често може да се види во друштво и на неговиот колега Илкер Ѓурсој, кој во серијата го толкува Мелих.

 

Selimizena14

 

Теретани, заедничкии патувања, заеднички фотографии на двајцата мажи беше пресудно за турските медиуми да го спојат и со колегата.

 

Selimizena13

 

- Тие приказни се смешни. Не ги ни коментирам - изјави Емре за наводната врска со Илкер.

 

Selimizena6

 

Но, каде има чад, има и оган. Актерот демантира било каква љубовна врска со колешка или колега од серијата, но постојаното фотографирање и излегувања дали со Зејнеп, дали со Мелих, ги поттикнува сомнежите.

 

Selimizena11

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

300x300 Min3

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012