54654

Актерот од „Фериха“ донирал 2.500.000 лири за деца болни од леукемија

 

Хуманоста на дело - турскиот заводник изненади

 

Caatajdaruval1

 

Чаатај Улисој е еден од најпосакуваните турски млади актери, кои го гледавме во улогата на Емир во турската серија "Девојката со име Фериха". Во моментов, серијата е на репертоарот на репризите на Алфа телевизија.

 

Caatajdaruval2

 

Актерот ја оддушеви турската јавност со неговата донација кон децата болни од леукемија. Имено, изминатава година, тој донирал за Фондацијата која се бори со оваа болест, вкупно 2.800.000 турски лири или 900.000 евра. Неговиот пример треба да го следат сите личности од шоу бизот и тоа да го прават од чиста емоција, а не за публицитет.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

1111ivan Baner

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012