54654

Ѕвездата од „Викторија“ се најде меѓу најубавите жени во светот

 

За многумина патетична, но одлична и убава актерка

 

Vikinajubava1

 

Една од најголемите мексикански ѕвезди, Викторија Руфо, одбрана за една од најубавите жени во светот, според магазинот Hollywoodbuzz. Актерката, позната за македонската публика од сериите "Прегрни ме цврсто", "Маќеа" и "Триумф на љубовта" била изгласана на 11. место на анкетата од страна на 7 милиони гласачи.

 

Vikinajubava2

 

Зеленокосата 55 годишна Мексиканка, која моментално ја следиме во новелата "Викторија" на локалните тв, се најде рамо до рамо со згодните Бијонсе, Адријана Лима, Анџелина Џоли, Мишел Обама итн. Првото место и припадна на Бијонсе.

 

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012