54654

Фото | Се сеќавате на Фрихолито? Вака изгледа години подоцна

 

Порасна Фрихолито од вашата омилена "Барајќи го тато"

 

Се сеќавате ли на слаткото петгодишно детенце Фрихолито? Беше ваш омилен телевизиски лик од теленовелата "Барајќи го тато", која е последна мега успешна латино серија во Македонија.

 

Friholitoporasnat1

 

Немаше кој, а да не ја следи приказната за малото детенце кое е во потрага по својот татко. Само нежното и детско срце на малиот Фрихолито успеа на крајот да ги спои неговите родители Игнасио и Маргарита, за кои навивавме сезоната 2006/2007 на А1 телевизија.

 

Friholitoporasnat2

 

Покрај улогата во оваа серија, го запознавме и како детето на Колунга и Адела Нориега во "Amor real", а негов последен тв проект е серија за познатиот мексикански пејач Хуан Габриел.

 

Friholitoporasnat3

 

Алехандро Фелипе Флорес денес има 19 години, има свој стил на облекување и однесување, но продолжува да ја гради актерската кариера.

 

Friholitoporasnat4

Friholitoporasnat5

 

Освен со актерство, денес се занимава и со музика. Дел е од бендот Khali, кои допрва започнуваат со настапи и слава.

 

Friholitoporasnat7

 

Фрихолито денес не е малото гравче кое го знаевме. Како и секој млад дечко, се уште е во фаза на оформување и градење на вистинска личност.

 

Friholitoporasnat8

 

Лани, Алехандро Фелипе објави интересна фотографија, заедно со колешката Лици, која во хитот "Барајќи го тато", ја толкуваше неговата мајка Маргарита. 11 години по снимањето на серијата, Фрихолито и Маргарита изгледаат вака :

 

Friholitoporasnat6

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012