54654

Тајно се ожени Ибрахим Челикол, актерот од „Ифет“ и „Милост“

 

Се ожени Џемал од хит серијата "Ифет"

 

Актерот Ибрахим Челикол е познат за македонската публика по главните улоги во турските серии "Ифет", "Милост", "Специјалци" и "Татко и синови", а женскиот дел од публиката особено воздивнуваше по неговиот секси поглед во "Ифет".

 

Ibrahimseozeni1

 

Ибрахим минатата недела тајно се ожени со својата сакана Михре Мутлу.

 

Ibrahimseozeni2

 

Турските медиуми не беа известени за свадбата, на која присуствувале само тесен круг на нивни роднини и пријатели.

 

Ibrahimseozeni3

 

Свадбената церемонија се случила на плажа, по што актерот објави слики на социјалните мрежи.

 

Ibrahimseozeni4

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min Min

300x300 Min

DZ2017 300x300 Banner

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012