54654

Се породи актерката од хит сериите „Дила“ и „Виорот на судбината“

 

Елиф од "Виорот" го донесе Душан на свет

 

Dilabebedzan1

 

За турската глумица Хатиџе Шендил и нејзиниот сопруг Бурак Сагјашар, слаткото исчекување е завршено. Имено, убавата Турчинка на 17 мај во една приватна клиника во Истанбул на свет го донесе Џан, синчето од Бурак. Самото име "Џан" на турски значи "душа", што во превод на македонски би било "Душан".

 

Dilabebedzan2

 

- Мојата сопруга на свет донесе живо и здраво машко дете. Да се биде татко е навистина неописливо чувство - кратко искоментира Бурак, по породувањето.

 

Dilabebedzan3

 

Инаку Хатиџе ни е позната по главните улоги во турските серии "Во виорот на судбината", "Дила" и "Татко и синови", а свадбата со Бурак беше еден од најголемите гламурозни настани во турскиот шоу биз. Наголемо пред околу две години се зборуваше и пишуваше за свадбата на Хатиџе и помладиот Бурак, а нивни кумови беа сопружниците Онур и Шехерезад од "1001 ноќ".

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

Tropico 300x250

Baner Idance

300x300 Min3

Bannerprimetime

11111118938013494571643383

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012