54654

ТВ Пакет дознава - Канал 5 откупила бразилска теленовела ?

 

После толку турски серии и српски емисии, доаѓа светска серија на Канал 5?

 

Глобо објави, ТВ Пакет пренесува : Канал 5 телевизија ја откупила бразилската новела "Verdades secretas" (Тајни вистини), ново ремек дело на гигантот Глобо, продукцијата што ги произведе мега хитовите "Клон" и "Нова земја".

 

Skrienitajnik51

 

Како што известува Глобо, со оваа серија започнува соработката со телевизиската куќа Канал 5 од Македонија. Серијата е добитничка на ЕМИ награда за најдобра теленовела во светот. Се работи за престижна награда за која веќе имаме пишувано, а која ја имаат добиено серии како "Индија", "Илузионист" и "Рамо до рамо", емитувани на македонските телевизии.

 

Skrienitajnik52

 

Во "Скриени вистини" следиме сензуална и интригантна приказна за млада девојка, која во желба да го отплати долгот на своето семејство, ќе влезе во свет на мрачни тајни, опасни игри и бескруполозни услови. Љубовен триаголник што ќе ја разгори страста, копнеж што ќе премине во опседнатост и вистина што ќе се бори да остане скриена.

 

Skrienitajnik53

 

извор :

http://www.globotvinternational.com/newsDet.asp?newsId=624&random=1497546314765

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min Min

300x300 Min

DZ2017 300x300 Banner

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012