54654

Од која турска серија ви е познат малиот Синан од „Мојот син“ ?

 

Во 2015 и 2016 ги собра сите награди за најдобар мал актер

 

Maliotsinan1

 

Приказната за малиот Синан во новата играна серија на Сител, "Мојот син" за само неколку емитувани епизоди ги трогна срцата на македонските гледачи. Солзите и крикот на малото детенце, разделено од неговиот татко, не може да остави никого рамнодушен. Неговиот татко е неправедно обвинет, а душата на Синан ќе копнее и живее за повторно еден ден да биде со своите родители.

 

Maliotsinan2

 

9 годишниот Синан е толкуван од страна на Ата Берк Мутлу, млад и перспективен турски глумец, за кого ова не е прва улога во кариерата.

 

Maliotsinan3

 

Роден е во 2005 година, а на само 5 годинки започнува да глуми во турски телевизиски серии.

 

Maliotsinan4

 

Македонската публика го запозна во хитот "Карадај" каде го толкуваше внукот на Карадај, односно на Махир кој умре во бомба, наместена во колата од страна на непријателот на Карадај.

 

Maliotsinan6

 

Во новата серија на Сител, малиот актер добива позначајна улога и со тек на време ќе бидете сведоци на уште повузбудливи дејства поврзани со неговиот лик и неговото семејство. Неговиот живот ќе биде доведен во опасност во понатамошните епизоди, за што допрва ќе гледате и сочувствувате.

 

Maliotsinan5

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012