54654

Видео | Актерот од „Забранета љубов“ со нов летен латино хит

 

Латиноамериканскиот заводник од серијата на Сител со нова песна

 

Џан Карлос Канела е американски актер и пејач, познат за македонската публика по главните улоги во теленовелите "Диабло" и "Моето срце чука за Лола". Ова лето, тв гледачите повторно го гледаат во главна улога и тоа во тв новелата "Забранета љубов", која се емитува на Сител телевизија секое утро во 10.30 часот. 

 

Brunozabraneta1

 

Во серијата, Џанкарлос го толкува ликот на Бруно, згоден и богат плејбој кој се вљубува во жената на неговиот ценет чичко. Во следните епизоди на серијата, гледачите ќе може да уживаат во нови пресврти во куќата на семејството, да бидат сведоци на тајната љубов на младите љубовници и да уживаат во нови романтични мигови. Најжешките и забранети сцени на актерот ви следуваат токму ова лето на Сител.

 

Brunozabraneta3

 

Oсвен актерството, Канела е познат во латино светот и по многутте хитови. Неговата најнова летна песна "Piel morena", заедно со видеоспот ја објави неодамна. Песната е веќе подолг период подготвувана, и е во реге и летен ритам. Актерот признава дека го обожува реге звукот и дека токму Боб Марли, кралот на регето, е еден од неговите најомилени пејачи.

 

 

Овој период наголемо Канела го подготвува неговиот нов албум и е целосно посветен на музиката, па затоа и нема време многу за љубов. По разделбата со неговата бивша девојка Габи Еспино (партнерката од "Диабло"), за актерот нема никаква шпекулации за нова љубов. Со Габи го имаат синчето Николас.

 

Brunozabraneta2

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

1111ivan Baner

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012