54654

Запознајте ги ликовите од новата играна серија на Сител - „Повторно роден“

 

Запознајте ги ликовите од приказната за љубовта и одмаздата

 

Додека тропските горештини не заробија во домовите, Сител телевизија ни носи нова турска успешница - кратка и возбудлива, наменета за гледачите токму ова жешко лето во 21 часот. Може ли некој без минато да има иднина, кој може да ме запознае со самиот себеси и кој сум всушност јас - се само дел од прашањата кои низ една динамична сторија ќе ни ги одговори "Повторно роден".

 

Povtornorodenlikovi8

 

Во првите епизоди се запознавме со главната тема - двајца близнаци Мете и Ефе по игра на судбината раздвоени уште како деца. По многу години, откако мафијата ќе вмеша прсти, Мете умира, а Ефе го превзема неговиот идентитет и се вљубува во жената на братот.

Во продолжение ве запознаваме со ликовите на серијата, а од понеделник следете ги новите продолженија исполнети со уште поинтригантни моменти и заплети кои ќе ве остават без здив.

 

Povtornorodenlikovi1

Povtornorodenlikovi2

Povtornorodenlikovi3

Povtornorodenlikovi4

Povtornorodenlikovi5

Povtornorodenlikovi6

Povtornorodenlikovi7

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012