54654

Видео | Погледнете како изгледаше свадбата на Бали Бег и Неџла

 

Бали Бег и Неџла го кажаа судбоносното "да"

 

Се случи и најголемиот настан на годинава во турскиот шоу биз. Еден од најпопуларните турски актери, познатиот Бали Бег се ожени. На 29 јуни, четврток, турските медиуми беа преплавени од веста за свадбената церемонија на Бурак Иозџевит и Фахрие Еџдан.

 

Burakfahrije1

 

Бурак за македонските гледачки е познат по улогата на згодниот Бали бег во мега хитот "Величествениот", а Фахрие е исто така актерка, позната по улогата на Неџла во "Кога лисјата паѓаат". Она што е интересно е што и двајцата актери љубовната романса ја започнале за време на снимањето на "Дневникот на Фериде", во која ги толкуваа главните улоги.

 

Burakfahrije10

 

И еве, неколку години подоцна, пред стотина свои пријатели, младите и убави актери го кажаа судбоносното "да". Ексклузивни видеа од свадбата на годината во Турција, може да погледнете во прилог :

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012