54654

Преглед на сите серии во Турција за минатава телевизиска сезона

 

Видете која серија завршила, а која продолжува од септември

 

Турските телевизиски серии веќе осма година се омилена забава на телевизиските гледачи ширум Балканот, Латинска Америка, Африка и арапскиот свет. Изнагледавме многу, се најавуваат уште многу... ТВ Пакет ексклузивно ви дава преглед на сите турски серии кои се емитуваа минатава сезона 2016/2017 во матичната земја на турските тв канали. Оние кои ги следат новостите од Турција се веќе запознаени кои серии завршиле, а кои продолжуваат со нови сезони од септември.

 

Turski2016120171

 

Star TV
Yüksek Sosyete - 26 епизоди (крај на серијата)
Şahane Damat - 8 епизоди (крај на серијата)
Paramparça - 97 епизоди (крај на серијата)
Kara Sevda - 74 епизоди (крај на серијата)
Kiralık Aşk - 69 епизоди (крај на серијата)
Hayat Bazen Tatlıdır - 26 епизоди (крај на серијата)
Anne - 33 епизоди (крај на серијата)
Cesur ve Güzel - 32 епизоди (крај на серијата)
Yıldızlar Şahidim - 4 епизоди (крај на серијата)
İçimdeki Fırtına - 6 епизоди (крај на серијата)
İstanbullu Gelin - 16 епизоди (крај на сезоната)
Fazilet Hanım ve Kızları - 13 епизоди (крај на сезоната)
Söz - 12 епизоди (крај на сезоната)
Türk Malı - 6 епизоди (крај на сезоната)

 

Turski2016120172


Kanal D
Kanıt: Ateş Üstünde - 8 епизоди (крај на серијата)
Bodrum Masalı - 42 епизоди (крај на сезоната)
Babam ve Ailesi - 13 епизоди (крај на серијата)
Hayat Şarkısı - 57 епизоди (крај на серијата)
Arka Sokaklar - 447 епизоди (крај на сезоната)
Poyraz Karayel - 82 епизоди (крај на серијата)
Vatanım Sensin - 31 епизода (крај на сезоната)
Altınsoylar - 3 епизоди (крај на серијата)
Adı Efsane - 20 епизоди (крај на првиот циклус) [продолжува со емитување за време на летото]
Evlat Kokusu - 9 епизоди (крај на серијата)
İsimsizler - 13 епизоди (крај на сезоната)
Kara Yazı - 6 епизоди (крај на серијата)

 

 Turski2016120173


FOX
No: 309 - [?]
Hayat Sevince Güzel - 15 епизоди (крај на серијата)
N’olur Ayrılalım - 5 епизоди (крај на серијата)
Rüzgarın Kalbi - 9 епизоди (крај на серијата)
Bana Sevmeyi Anlat - 22 епизоди (крај на серијата)
O Hayat Benim - 131 епизода (крај на серијата)
Familya - 10 епизоди (крај на серијата)
Kördüğüm - 31 епизода (крај на серијата)
Kalbimdeki Deniz - 34 епизоди (крај на сезоната)
Umuda Kelepçe Vurulmaz - 15 епизоди (крај на серијата)
Muhteşem Yüzyıl Kösem - 60 епизоди (крај на серијата)
Dayan Yüreğim - 13 епизоди (крај на серијата)
Çoban Yıldızı - 17 епизоди (крај на серијата)
Kırlangıç Fırtınası - 7 епизоди (крај на серијата)
Savaşçı - 10 епизоди (крај на сезоната)
Şevkat Yerimdar - [продолжува со емитување за време на летото]

 

Turski2016120174


ATV
Seviyor Sevmiyor - 28 епизоди (крај на серијата)
Rengarenk - 7 епизоди (крај на серијата)
Kırgın Çiçekler - 88 епизоди (крај на сезоната)
Yeter - 40 епизоди (крај на серијата)
Kaçın Kurası - 4 епизоди (крај на серијата)
Kertenkele “Yeniden Doğuş” - 85 епизоди (крај на серијата)
Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz - 71 епизода (крај на сезоната)
Aşk ve Mavi - 32 епизоди (крај на сезоната)
Bu Şehir Arkandan Gelecek - 20 епизоди (крај на серијата)
Ölene Kadar - 13 епизоди (крај на серијата)
İkisini de Sevdim - 3 епизоди (крај на серијата)
Seni Kimler Aldı - 10 епизоди (крај на серијата)

TRT1
Hangimiz Sevmedik - 40 епизоди (крај на серијата)
Yüzyıllık Mühür “Genç Kahramanlar” - 5 епизоди (крај на серијата)
Seksenler - 228 епизоди (крај на серијата)
Sevda Kuşun Kanadında - 31 епизода (крај на серијата)
Yüzyıllık Mühür “Kadın Kahramanlar” - 5 епизоди (крај на серијата)
Baba Can'dır - 66 епизоди (крај на серијата)
Diriliş “Ertuğrul” - 91 епизода (крај на сезоната)
Yüzyıllık Mühür “Gayrimüslim Kahramanlar” - 5 епизоди (крај на серијата)
Son Destan - 5 епизоди (крај на серијата)
Payitaht “Abdülhamid” - 17 епизоди (крај на сезоната)
Lise Devriyesi - 11 епизоди (крај на серијата)

 

Turski2016120175


Show TV
Aşk Laftan Anlamaz - 31 епизода (крај на серијата)
Gülümse Yeter - 24 епизоди (крај на серијата)
Arkadaşlar İyidir - 10 епизоди (крај на серијата)
İçerde - 39 епизоди (крај на серијата)
Asla Vazgeçmem - 59 епизоди (крај на серијата)
İlişki Durumu: Evli - 4 епизоди (крај на серијата)
Cesur Yürek - 21 епизода (крај на серијата)
Aşk ve Gurur - 6 епизоди (крај на серијата)
Yeni Gelin - 15 епизоди (крај на сезоната)
Bir Deli Sevda - 4 епизоди (крај на серијата)

Kanal 7
Elif - 560 епизоди (крај на сезоната)

Сѐ вкупно: 76 серии
Серии кои се завршени: 56
Серии кои продолжуваат во новата телевизиска сезона: 17
Серии на кои крајот сѐ уште не е потврден: 3

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012