54654

Видео | „По друм одам, мајче“ се запеа во турскиот хит на Сител

 

Народна песна во надсинхронизацијата на "Повторно роден"

 

Летната интригантна семејна драма "Повторно роден" ги "закова" македонските гледачи секоја вечер во 21 часот на Сител телевизија. Во време кога и, за некое чудо, многумина не се заминати по одмори, серијата успева да ги релаксира и заинтригира гледачите на крајот од жешкиот ден.

 

Podrumodampovtorno

 

Во петочната епизода од новелата, имавме можност да слушнеме македонска песна. Се работи за "По друм одам, мајче" која македонските актери што надсинхронизираат одлично ја доловија во рамки на сцената и амбиентот. Секако, таа песна не оди во оригиналот на турски јазик, но за потребите на македонската публика, интересно е и да се вметне вакво нешто. Уживајте :

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012