54654

Пред почетокот на новата сезона, Канал 5 со реприза на „Украден живот“

 

Канал 5 ќе ја репризира приказната за Бахар и Ефсун

 

Од среда во 15.45 часот, Канал 5 телевизија започнува со репризирање на третата сезона од турската серија "Украден живот", емитувана лани на нивната фреквенција.

 

Ohayatbenim2

 

Низата тајни на семејството Атахан, интригите кои ве оставија запрепастени и лудориите на Ефсун беше тоа поради кое оваа серија стана една од омилените и најинтересни турски сапуници не само во Македонија, туку секаде на Балканот.

 

Ohayatbenim3

 

Вистината за потеклото на благородната Бахар ги промени животите на сите кои беа вплеткани во таа лага, почнувајќи од нејзината сестра Ефсун која го превзеде нејзиното место во богатата куќа. Пред почетокот на последната сезона, потсетете се што се случуваше по откривање на вистината, од понеделник до петок во 15.45 часот.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min Min

300x300 Min

DZ2017 300x300 Banner

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012