54654

Фото | Гледачките плакнат очи на згодниот Демир од новата серија на Сител

 

Демир во врска со партнерката од претходната серија

 

Demirljuvbota2

 

Богат, згоден и неопходен. Тоа е Демир, главниот лик од новата романтична комедија на Сител - "Љубовта на мојот живот".

 

Demirljuvbota1

 

Македонските гледачки уште по првата недела на емитување на серијата, се "затрескаа" во новиот турски заводник, кој е толкуван од Серкан Чајоглу, турски актер, манекен и модел.

 

Demirljuvbota3

 

Роден е во 1987 година во Германија, каде израснал и работел како модел.

 

Demirljuvbota4

 

Вистинска слава доживува со улогата во хит серијата "Сезона на цреши", по што следи и "Љубовта на мојот живот".

 

Demirljuvbota5

Demirljuvbota12

 

За време на снимањето на Црешите, тој ја запознава актерката Узѓе Ѓурел, со која набрзо ќе стапи и во врска.

 

Demirljuvbota6

Demirljuvbota7

 

Во "Љубовта на мојот живот", Серкан го толкува Демир, сопственик на маркетинг агенцијата каде што работи Ѓокче, образован и богат ерген, сон на секоја жена во Истанбул. Но, проблемот е што тој не и обрнува внимание на Ѓокче, а таа несвесно запаѓа во смешни ситуации поради нејзината опседнатост со шефот.

 

Demirljuvbota8

Demirljuvbota9

 

Како ќе се одвива љубовната приказна на Ѓокче и Демир, гледате од понеделник до петок во 21 часот. Уживајте со згодниот Демир!

 

Demirljuvbota10

Demirljuvbota11

 

Дани | ТВ Пакет

 

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012