54654

Видео | Малата Зехра станува дел од четвртата сезона на „Елиф“

 

Уште едно напатено девојче во серијата за "Елиф"

 

Моментално Канал 5 телевизија ја емитува третата сезона од маратонската турска сапуница "Елиф". Додека Македонија и балканските земји ја емитуваат оваа сезона, во Турција во септември започнува четвртата сезона од серијата која ќе прати нови згоди и незгоди на малечката Елиф.

 

Zehravoelif1

 

Во четвртата сезона, дел од актерската екипа станува и Чагла Шимшек, позната на македонската публика како Зехра од хит серијата "Неправда". Погледнете го промото за четвртата сезона на "Елиф", во кое се појавува Зехра, веќе порасната :

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012