54654

Фановите револтирани - зошто не продолжи веднаш „Украден живот“?

 

Фановите чекаат нови епизоди од турската Династија

 

Започна како секоја друга турска серија пред две години, но за брзо време привлече многу гледачи и особено фанови на социјалните мрежи и интернет форумите. "Украден живот" стана вистински хит и кај постарите и кај помладите, не само во Македонија, туку секаде каде што се емитува оваа серија.

 

Nemahulija

 

Можеби немаше спектакуларни глумци или високобуџетна продукција, но самото сценарио, дејство, ликови, сплетки и хумор успеаа да ги привлечат и оние кои не се љубители на овој жанр на серии од Турција.

Минатото лето, Канал 5 ги емитуваше репризно првите две сезони од серијата, по што, веднаш потоа, од септември започна третата сезона. Минатиов месец, повторно потсетување на третата сезона чија реприза заврши вчера на оваа фреквенција.

 

Nemahulija1

 

И токму тие, фановите со нетрпение ја очекуваат четвртата и последна сезона од новелата, но очигледно е дека серијата нема да продолжи веднаш на Канал 5. Гледачите ги чекаат новите сплетки на Ефсун, Бахар, Хулија, Оптикмен, Султан итн. Кога повторно ќе ги гледате на малите екрани, откриваме наскоро.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012