54654

Фото | Во серијата живее во пеколен брак, во приватноста ѝ цветаат рози

 

Ајлин го изненади сопругот за роденден

 

Празник во семејството на Пелин Карахан. Пред неколку дена нејзиниот сопруг Бедри Ѓунаи наполни 35 години и по тој повод, турската актерка му направи роденденска торта. Роденденот го прославија гламурозно, но сепак во кругот на најблиските, заедно со нивното мало бебенце и поголемото синче Али Демир.

 

Pelintorta1

 

За разлика од серијата "Доста е!" во која Пелин толкува лик на психички малтретирана сопруга, во приватниот живот за неа цветаат рози. Бракот како што кажува е вистински благослов со таков човек како Бедри.

 

Pelintorta2

 

Инаку, убавата актерка се повлече на одреден период од актерските води. По напуштање на серијата "Доста е!", го роди второто дете и наскоро започнува со свое кулинарско шоу во кое ќе биде водителка.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012