54654

Нови термини за сериите на Канал 5 - Елиф во 17, Бахар во 19:40 часот

 

Грандовите емисии во 21 часот, пред нив турските серии

 

Турската сапуница "Елиф" која го прати несреќното детство за малото девојче е тргната од прајмтајмот на Канал 5 телевизија. Серијата се емитува од понеделник до петок во 16.50 часот, а покрај неа, од понеделник промена во терминот и за последната сезона од хит серијата "Украден живот".

 

Ukradenvo1940

 

Во 19:40 часот, од понеделник до петок, гледачите ќе ги пратат новите драматични случувања во животот на семејството Атахан - нови интриги, заплети, борба за пари и љубов, но и многу хумор и неочекувани трагедии во "Украден живот".

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012