54654

Премиерата на „Елиф“ е во 17 часот, а репризите во ударен термин на Канал 5

 

Се ближи финалето на оваа сезона од "Елиф"

 

Од понеделник до петок во 16.50 часот, ги следите последните епизоди од третата сезона на турската маратонска серија "Елиф". Неочекуван пресврт и голема трагедија ги очекува гледачите за само неколку дена, а пак Канал 5 телевизија реши репризите од епизодите емитувани во текот на седмицата, да ги дава во недела навечер.

 

Elif 


Па така, недела во 20.30 часот, време за репризи на "Елиф" на Канал 5.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Mins

300x300 Min

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012