54654

Видео | Тага и неочекуван пресврт во понеделник во „Украден живот“

 

Понеделник - нови пресврти во животот на Атаханови

 

Нови неочекувани заплети и пресврти во возбудливата турска серија "Украден живот" на Канал 5 телевизија. Во понеделник, 20 ноември, точно во 19.40 часот започнува нова епизода, во која солзите и емоциите на двете сестри ќе ги трогнат гледачите на Канал 5.

 

Ukraden201120171

 

Болната Бахар ја има поддршката од своите сакани, меѓу кои и од сестрата која го украде нејзиниот живот и животот на нејзината ќерка. Сега, кога целата вистина е на виделина, ќе може ли Бахар да ги прости гревовиве на својата сестра?

 

 

Во сиромашното маало, се дознава вистината за убиството на Џемал. Убиецот е мета на напад. Што ќе се случува со вашите омилени ликови, дознавате во понеделник вечер на Канал 5.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min Min

300x300 Min

DZ2017 300x300 Banner

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012