54654

Понеделник и вторник - трагичното финале на „Забранета љубов“

 

Во вторник завршува "Забранета љубов" на Сител

 

Понеделник и вторник, 10 часот и 30 минути, Сител телевизија. Последните две епизоди од латиноамериканската теленовела "Забранета љубов". Серијата која веќе беше емитувана неколку пати на локалните телевизии, а сега и на Сител, очигледно не може да ги остави рамнодушни оние кои ја следеле и ја следат.

 

Bjankakraj1

 

Доаѓа крајот на забранетата љубов на Бруно и Бјанка. Сите дознаваат за тајната афера на младите љубовници, кои романсата ја криеја под ист покрив со мажот на Бјанка. Сега, на денот на свадбата на Бруно, ќе се случи голема трагедија која ќе стави крај на сите страдања.

 

Bjankakraj2

 

Може ли да се издржи живот со таква болка? Може ли една жена да живее во такво страдање за нејзината страст? Може ли еден маж да се заколне на вечна љубов, знаејќи дека неговото срце бие за друга? Може ли да се премине преку сѐ во име на сопствената среќа?

Трагичното финале на "Pasion prohibida" го следите во вторник на Сител.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012