54654

Поради фановите, Онур и Шехерезад мораа да се преселат

 

Турските актери се преселија во Бешикташ

 

Познатата турска двојка, Халит Ергенџ и Берѓузар Корел ги запознавме како Онур и Шехерезад во феноменот наречен "1001 ноќ". Гледачите со големо внимание ги следеа сите новости поврзани со нив двајцата, која љубовта од екраните ја овековечија и во приватноста.

 

Seherezadbesiktas1

 

Двајцата повеќе од седум години живеат во реонот на Етилер, но неодамна, решиле да се преселат во елитниот комплекс во близина на Бешикташ. Таа одлука ја донеле проади многутте фанови кои ги прателе и опкружувале постојано, поради кои им била и приватноста доведена во прашање.

 

Seherezadbesiktas2

 

Берѓузар и Халит се повторно на врвот на популарноста во Турција, со нивниот најнов хит серијал "Ти си мојата татковина", која македонските гледачи ќе имаат можност да ја следат догодина.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012