54654

Кој го пее познатиот балкански хит од новата хрватска серија?

 

"Чиста љубов" - нова хрватска продукција

 

За љубителите на хрватската играна продукција и мелосот од земјата на Јадранот, Сител телевизија започна со емитување на нова серија. Хрватската тв новела "Чиста љубов" веќе со голем успех се емитува во Хрватска, а од неодамна и во Србија, Црна Гора и Босна.

 

Cistaljubov1

 

Насловната песна од серијата по примерот на "Zlatni dvori" од Колонија станува голем радиски хит, а ја исполнува познатиот Борис Новковиќ.

- Кога авторот Душан Бачиќ ми ја испрати песната, веднаш ми се допадна затоа што има поетичен текст и звук кој потсетува на моите песни од осумдесетите. Сепак, сето тоа е спакувано во една модерна продукција, а јас се надевам дека ја доловив таа емоција и атмосфера која ја бара овој голем проект. Во спотот за "Чиста љубов" се појавува и членката на Учителице. - изјавува Новковиќ за својот ангажман за серијата.

 

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012