54654

Новата турска серија „Јазол“ од сега на Сител само за викенд во 19:40

 

Викенд вечер на Сител со љубов, криминал и интриги

 

Ги известуваме сите гледачи на турската драма "Јазол" која неодамна започна на телевизија Сител дека од сега играната серија ќе ја следите само во викенд термини. Приказната за богатиот и огорчен Али Неџат, неговиот сладок син и убавата докторка Наз ќе се емитува во сабота и недела во 19:40 часот, веднаш по централниот Дневник.

 

Jazolnasitel1

 

Кога единствениот патоказ е успехот, кога единствената љубов ќе застане осамено да стои во ходникот на заборавот, кога ќе почне да важи правилото дека правила не постојат, и кога моќта ќе ги затруе срцата до сквернување, еден поглед, еден допир, збор и искрена љубов ќе сплетат судбини кои ќе успеат да направат чуда и целата приказна да ја претворат во искрена битка за топлина и љубов.

 

Jazolnasitel4

 

 Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012