54654

Видео | Дознајте кој е жив, а кој умира во понеделник во „Украден живот“

 

Последни епизоди од турската сапуница на Канал 5

 

Утревечер, 4 декември, точно во 19:40 часот на Канал 5 телевизија ќе се емитува нова епизода од "Украден живот", една од омилените серии на македонските гледачи.

 

Ukraden4122

 

Динамична и возбудлива епизода, како и целата серија, исполнета со неочекувани заплети и уште понеочекувани пресврти. Семејството Атахан е повторно цел на напад и одмазда - суровиот Кенан е жив и најавува неверојатна разврска со целото семејство.

 

Ukraden4123

 

Ќе стави ли Зејнеп крај на сопствениот живот и сите злодела што ги направи? Ќе им го ослободи ли патот до среќата на Ефсун и Арда?

Колку е голема љубовта на мајката и нејзиното чедо, ќе ни покажат Бахар и малата Нуран, а што се прави во име на вистинската љубов, тука е да нѐ потсети Атеш.

 

 

Очекувајте неверојатни случувања во последниве епизоди од "Украден живот". Што ќе се случи со вашите омилени Бахар, Ефсун, Хулија, Атеш...? Ќе има ли среќна завршница за ликовите на "Украден живот" или нѐ очекува трагично финале кое ќе го паметиме засекогаш?

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

300x300 Min3

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012