54654

Главниот актер ја напушта „Чиста љубов“, на негово место доаѓа нов актер

 

Томо останува во хрватската драма, но толкуван од нов актер

 

Ivannapusta1

 

Хрватските медиуми веќе објавија - главниот актер Иван Херцег ја напушта хрватската тв новела "Чиста љубов". Во серијата која се емитува на Сител телевизија и која сѐ уште се снима во Хрватска, тој ја толкува улогата на Томo, самохраниот родител кој ќе се вљуби во убавата Соња.

 

Ivannapusta2

 

ТВ Нова која стои зад реализацијата на овој проект, му дала отказ на актерот поради тоа што имал несогласувања со колегите за време на снимањето. Што друго се случувало и кои други продукциски причини стојат зад отказот, ТВ Нова не сака да коментира.

Сепак, ликот на Томо нема да умре, туку продолжува да биде толкуван, но од друг актер.

 

Ivannapusta3

 

Иван Херцег ќе биде заменет од Јанко Поповиќ Волариќ, познат по главната улога во "Обични луѓе", како и улоги во други хрватски сапуници.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012