54654

За празниците, Канал 5 ќе ја емитува турската мини комедија „Лажговци“

 

По трагедијата "Мајка", следува комедијата "Лажговци"

 

Ikiyalanci1

 

Серкан е згоден дечко, чија сакана го напушта поради тоа што нема пари. Дујгу е убава "сингл" девојка која останува без работа. Разочарани, и двајцата решаваат да заминат за Бодрум и да се запознаат, а првиот состанок е договорен од нивните пријатели. Но, уште на првата средба нешто почнува да "чкрипи" во престојната романса.

 

Ikiyalanci2

 

И двајцата измислуваат лага дека се богати како би го привлекле вниманието на другиот. И двајцата стануваат лажговци, кои со тек на време се заљубуваат еден во друг.

 

Ikiyalanci3

 

Многу романтични моменти и хумор меѓу двајцата лажговци нѐ очекува веќе од следнава недела на фреквенцијата на Канал 5. Во главната машка улога го гледаме Керемџем, познат како Атеш од неодамна завршената "Украден живот".


Дани | ТВ Пакет

1 300

300x300 Mins

300x300 Min

300x300 Min3

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012