54654

Фото | Ексклузивно - ѕвездата на „Пари и љубов“ пристигна во Скопје

 

Омер од "Пари и љубов" се наоѓа во Скопје

 

Enginvoskopje1

 

ТВ Пакет ексклузивно открива - турскиот актер Енгин Акурек се наоѓа во Скопје. Ѕвездата од серијата "Фатмаѓул" од неодамна го следите на фреквенцијата на Канал 5 телевизија во новата турска успешница "Пари и љубов".

 

Enginvoskopje2

 

Се работи за актер кој сосема резервирано се однесува и никогаш не дава повод за скандали и трачеви врзани за неговото име, па затоа и малку се знае за неговата приватност. Добитник е на престижната награда за најдобар актер во Сеул, и тоа за улогата на детективот Омер во "Пари и љубов".

 

Enginvoskopje10

 

Освен во Фатмаѓул и во новата турска серија на Канал 5, гледачите се сеќаваат и на неговата епизодна улога во "Зет домазет". За време на престојот во Скопје, тој беше мета на обожаватели, во главно деца, кои се фотографираа со него на градскиот плоштад во главниот град. Актерот беше забележен пред и во хотелот Мериот од каде се направени и следниве фотографии, а причината за неговата посета на Македонија не ја знаеме :

 

Enginvoskopje3

Enginvoskopje4

Enginvoskopje5

Enginvoskopje6

Enginvoskopje8

Enginvoskopje7

Enginvoskopje9

 

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

300x300 Mins

300x300 Min

300x300 Min3

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012