54654

Заврши „Мајка“ на Канал 5 - ваков масакр за крај не сме виделе никогаш

 

Турска крвава свадба - Турците се надминаа себеси

 

Вечерва на Канал 5 телевизија беше емитувана последната епизода од турската трагедија "Мајка". Откако сосема неочекувано и без врска почина Мајката, главниот лик во серијата, така што беше случајно згазена од кола на сред улица, следуваше уште потрагичен и пошокантен крај буквално за сите ликови. И позитивни и негативни.

 

Majkamasakr1

 

Во последната епизода од серијата, се одржуваше свадба на главните ликови. И тогаш... вооружен човек со калашников ги убива сите присутни на свадбата - и млади, и стари, и жени, и мажи. Турските серии се специфични со оглед дека повеќето имаат трагичен крај во кој умира главниот јунак или јунакиња, но во "Мајка" умреа сите.

 

Majkamasakr2

 

Во продолжение погледнете инсерти од турската крвава свадба на крајот од "Мајка" :

 

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

300x300 Min3

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012